INTEGRACYJNA LEKCJA WYCHOWAWCZA W PARKU EUROPY

17 września uczniowie naszego gimnazjum klas IG –IIG wraz z wychowawczyniami Lucją Podworską i Aliną Podworską udali się do  Parku Europy, gdzie w muzeum pod otwartym niebem  odbyła się nietradycyjna lekcja.

Podczas tej lekcji  dowiedzieliśmy się, że Park Europy został założony z inicjatywy litewskiego rzeźbiarza Gintarasa Karosasa w 1991 r. Zajmuje on obszar około 55 ha. W parku znajduje się ponad 90 dzieł artystów z różnych krajów świata.  Po czym mieliśmy okazję pospacerować po parku i obejrzeć niektóre rzeźby.

Następnie odbyło się aktywizujące zajęcie, podczas którego młodzież podzielono na dwie drużyny. Uczniowie musieli przy pomocy poradników i map  szukać określonych  współczesnych rzeźb i innych dzieł sztuki. Zadanie to potrzebowało wiele umiejętności: orientantacyjnej, komunikacji oraz logicznego myślenia. Po odnalezieniu wskazanych  dzieł sztuki otrzymaliśmy słodki poczęstunek.

Choć trochę zmęczeni, ale zadowoleni  wróciliśmy do domu!

Odnowione: 17.09.21