Imprezy

ŚWIĘTO WIEDZY

1 września, Święto Wiedzy tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Cała społeczność gimnazjalna w skupieniu modliła się o pomyślność nowego roku szkolnego. Ksiądz proboszcz Jan Czerniawski na zakończenie poświęcił i sprezentował dla każdego ucznia upominki – przybory szkolne.

Podczas świątecznego apelu w gimnazjum witaliśmy gości, pana Alberta Narwojsza, zastępcę dyrektora administracji samorządu rejonu wileńskiego. W swoim przemówieniu przypomniał, że sam ukończył naszą szkołę. A także ogłosił radosną nowinę, że w przyszłym roku nastąpi sporządzenie projektu renowacji naszego gimnazjum. Wśród gości byli też przedstawiciele gminy kowalczuckiej, służby celnej, pani Leokadia Pawtel, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka rejonu wileńskiego.

Dyrektor gimnazjum Zygmunt Jaświn zapoznał zebranych na uroczystości z osiągnięciami minionego roku, a tych mieliśmy niemało. Przedstawił wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych, które były nawet wyższe krajowych. W szczególny sposób przywitał 12 pierwszoklasistów oraz zeróweczkę z rodzicami – 15 najmłodszych dzieci z grupy przygotowawczej.

Pierwszacy po apelu wychodzili do klasy z pięknymi plecakami ufundowanymi ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie w Warszawie w ramach projektu ,,Bon Pierwszaka”. W realizacji projektu dopomaga ,,Macierz Szkolna”.

Zerówkowicze za 2 tygodnie też otrzymają plecaki z pełnym wyposażeniem, które funduje Warszawskie Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Grodna.

Podczas apelu nie zabrakło dobrej muzyki, piosenek, życzliwych słów dla nauczycieli oraz kwiatów dla kochanych Panów i Pań. A donośny głos dzwonka zaprosił uczniów z wychowawcami na pierwszą lekcję wychowawczą.

Odnowione: 05.09.17