PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

16 listopada 46 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z wychowawcami  gimnazjum im.S.Moniuszki w Kowalczukach wyruszyła do Wilna, aby wziąść udział w odpustach w kościele św.Teresy . Uczestniczyliśmy  we Mszy świętej, którą celebrował probosz parafii miednickiej Ojciec Piotr Stroceń.Ojciec Piotr modlił się w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli, a każdy z nas przybył, by polecić swoje troski i zmartwienia oraz by dziękować za doznane łaski. Kościół św. Teresy nie zdołał pomieścić wszystkich chętnych. A najmłodsi przy samym ołtarzu mieli możliwość oglądać Boga żywego w postaci chleba i wina.

Ostrobramskie Opieki Matki Bożej Miłosierdzia odbywają się  w listopadzie. W tym okresie nawet najbardziej oziębły katolik zwraca się do Maryi. Każdy z nas ma do Niej swój bardzo osobisty stosunek, lubi bardziej takie lub inne nabożeństwa maryjne. Każdy ma w swoim sercu jakiś mały kątek dla Niej przeznaczony. Dziękujemy za organizację tej pielgrzymki dla administracji gimnazjum, a szczególne podziękowania należą dla dyrektora gimnazjum Z.Jaświna.

Nauczycielka metodyk religii Lila Spiridowicz

Odnowione: 20.11.17