Dzień Języków Europejskich

26 września w naszym gimnazjum tradycyjnie odbył się Dzień Języków Europejskich.

Już od rana na drzwiach pracowni wisiały plakaty , na których były napisane wyrazy w różnych językach. A były to wyrazy – szczęście, przyjaźń, kwiat, nadzieja, cel, parasol, tak i nie.

W tym dniu w upiększonej sali miał miejsce ,,Quiz wiedzy o językach” . Uczniowie pracowali w grupach i wykazali wiedzę o różnych językach i państwach.

Na zakończenie imprezy wicedyrektor Renata Krasowska podsumowała wyniki. Wsród uczniów klas 5-7 zwyciężyła klasa 7 ,  podczas zmagań  klas IG z  IIG lepszą wiedzą wykazała się  klasa IG, natomiast wsród IIIG-IVG 1 miejsce zdobyła  klasa IVG.

Dyrektor gimnazjum Zygmund Jaświn wręczył  dyplomy dla zwycięzców. Podziękowano również dla organizatorów i wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego święta.  Do spotkania za rok!

Odnowione: 01.10.18