„Światowy Dzień Zwierząt“ w gimnazjum

4 października obchodzi się ,,Światowy Dzień Zwierząt‘‘. Misją tego dnia jest zaakcentowanie ważności  wszystkich form życia oraz   uświadomienie  sobie jak   ogromne znaczenie mają  zwierzęta dla ludzi, nadając życiu więcej radości.

26 września w gimnazjum im. Stanisława Moniuszki  odbyła się  akcja poświęcona   ,, Światowemu Dniu Zwierząt”  organizowana przez wicedyrektor do spraw nauczania Annę Borkowską, nauczycielkę  od chemii Krystynę  Sławińską,  nauczycielkę od biologii Marię Gierasimowicz oraz nauczycielkę od języka litewskiego Wierę  Bierniukewicz.

Uczniowie podczas lekcji biologii, chemii, języka litewskiego oraz na lekcjach wychowawczych omawiali  tematy| „ Jakie zwierzęta trzyma się  w domu“, „Skład chemiczny karmy dla zwierząt“ i inne. Organizowana była także wystawa fotografii oraz wycinanek czworonogich przyjaciół. Dzień był uwieńczony loterią „BEZ PRZEGRANIA” organizowaną przez uczniów klasy IIG. Za zebrane środki  została kupiona  karma dla psów  i kotów. Została ona przekazana  przez uczniów klasy IIG  oraz  nauczycielki Wierę  Bierniukiewicz i  Krystynę  Sławińską  do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Młodzież  dowiedziała  się o działaniu schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz o tym,  w jaki sposób można zaadoptować bezdomne zwierzęta. Pracownicy schroniska dziękowali za zorganizowaną pomóc. Uczęstnicząc w akcji uczniowie uświadomili sobie  ważne zasady moralne, zrozumieli,  o ile ważne sa wszystkie formy życia. Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi, pomocnikami i szczególnymi członkami rodziny. Szacunek dla zwierząt musi być normą dla każdego z nas.

Odnowione: 10.10.18