Chemijos pamoka agrotechnologijos fakultete

Lapkričio 14 d. Kalvelių St. Moniuškos gimnazijos chemijos vyresnioji mokytoja Kristina Slavinska IG ir IIG klasių mokiniams organizavo chemijos pamoką už mokyklos ribų. Netradicinė pamoka vyko Vilniaus kolegijoje Agrotechnologijos fakultete. Praktikumo „Chemija – tai viskas, kas mus supa” metu moksleiviai atliko laboratorinį darbą tema „Jodometrija. Vitamino C kiekio nustatymas sultyse”. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su vitamino C kiekio nustatymu sultyse, teoriškai ir praktiškai pagrįsti IG ir IIG klasių mokinių savarankiškumo ugdymosi galimybes chemijos pamokose. Mokiniai susipažino su Vilniaus kolegijos Agrotechnologijos fakultetu bei studijų kryptimis: agroverslo technologija, chemine analize, maisto technologija, veterinarija, kraštovaizdžio dizainu. Mokinius pasitiko lektorė Nijolė Ružienė, kuri tikroje auditorijoje papasakojo mokiniams apie studijų programas, specializacijas, profesines veiklos praktikas, karjeros galimybes. Lektorė priminė mokiniams pagrindines saugaus darbo taisykles. „Jauni studentai” pasirašė žurnale ir nukeliavo į tikrą laboratoriją, kur galėjo savarankiškai atlikti praktinį darbą. Laboratorinis darbas – tai sudėtinė chemijos kurso dalis, kurios metu praktiškai patikrinami teoriniai teiginiai. Be to, laboratorijoje ugdomi cheminio eksperimento įgūdžiai. Eksperimentuoti mokiniams labai patiko, nes chemija tai mokslas, kurį galima išmokti tik „čiupinėjant“, tyrinėjant medžiagas, būtent tai mokiniai ir padarė.

Atnaujinta: 2018.11.19