WORLD BOOK DAY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki proponujemy opowiadania i wiersze do wspólnego słuchania w języku angielskim online. Zachęcamy dzieci i młodzież do przyjaźni z książkami. Głośne i wyraziste czytanie czyni cuda i przenosi czytelnika w świat marzeń i fantazji, dostarcza wiedzy, rozwija pamięć, uczy logicznego myślenia, wzbogaca emocjonalnie. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą spędzać czas wolny z książką niż ze smartfonem.

Uczniowie klasy 6 (Justyna Daraszkiewicz, Kamila Gudaniec, Karolina Łukaszewicz, Wiktoria Piskligina, Beata Szczerbuk, Magda Paczkowska i Robertas Mazajewas) prezentują wyraziste czytanie opowiadania o Florence Nightingale, najsłynniejszej przedstawicielki zawodu, twórczyni nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielki pierwszej szkoły pielęgniarstwa. Podczas pandemii jest bardzo aktualnie wspomnieć wielki trud Florence Nightingale i podkreślić nieocenioną rolę pielęgniarek, które są w grupie osób narażonych na zakażenie koronawirusem, pracując w szpitalach z pacjentami.

Uczennice klasy IVG (Wiktoria Waszkiewicz, Ewelina Subocz i Aurelia Żeimo) uczciły Dzień Książki recytując wiersze Lorda Bajrona i sonety Williama Szekspira, a także przedstawiły krótki życiorys tych słynnych pisarzy.

Inspirowała do imprezy nauczycielka jęz. angielskiego Grażyna Czereszniowaja.

Odnowione: 23.04.21