Święto Rodziny w gimnazjum

Rodzina to nie zawsze ludzie, z którymi jesteśmy spokrewnieni. To ludzie, którzy są obok, którzy nas wspierają, trzymają się ze sobą i pomagają sobie, kiedy trzeba. To jest prawdziwe znaczenie rodziny.

15 maja międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji w gimnazjum już tradycyjnie obchodzi się Święto Rodziny.

Na uroczystości przywitaliśmy gości: Lucję Jakubowską przedstawicielkę gminy Kowalczuckiej, Krystynę Najmowicz kierownika Centrum Wielofunkcyjnego w Szumsku, przewodniczącą koła ZPL w Kowalczukach, Leokadię Pawtel dyrektora Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka rejonu wileńskiego, nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szumsku i Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie, pracowników przedszkola z wychowankami, nauczycieli, którzy już nie pracują w gimnazjum, ale nadal należą do naszej rodziny gimnazjalnej oraz rodziców i dziadków naszych uczniów.

Tradycyjnie rozpoczął imprezę dyrektor gimnazjum Zygmunt Jaświn, dzięki pomocy i wsparciu którego odbyła się uroczystość.

Podczas koncertu wiele ciepłych słów usłyszały matki, serce rodziny. Dzień Ojca święto mniej popularne – podkreśliła młodzież. – A wielka szkoda! O ojcach warto pamiętać nie tylko od święta, bo bycie ojcem nie jest łatwe, zwłaszcza dobrym. Wymogi są wysokie, często to na barkach ojca spoczywa utrzymanie rodziny, odpowiedzialność za jej byt. Nie zapomniano również o dziadkach. Mówiono, że babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem. Natomiast dziadek to ktoś, kto ma srebrne włosy i złote serce.

Wesołe piosenki i skoczne melodie zachęcały obecnych na sali do bujania, podśpiewywania, a nawet tańczenia. Nikt nie został obojętny, a szczególnie podczas śpiewania na zakończenie przez wszystkich uczestników piosenki ,,Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Prowadzący Iwona Mikulska i Michał Szypkowski podziękowali dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości: dla administracji gimnazjum Anny Borkowskiej i Renaty Krasowskiej, dla pana Stanisława Zajankowskiego za oprawę muzyczną do piosenek, dla pani Reginy Jaświn i Lucji Podworskiej za czuwanie nad programem, dla pani Grażyny Czereszniowej za przyszykowanie tańców, dla pani Andrzeły Aidukienie za dekoracje, dla pani Ireny Fediuk za występ zerówki, dla pani Anżeliki Spiridowicz za przygotowanie z uczniami inscenizacji oraz dla wszystkich nauczycieli, rodziców i pracowników gimnazjum za udzieloną pomoc.

Do następnego spotkania za rok!

Odnowione: 16.05.18