,,Superbohaterowie”

Kim jest superbohater? Jakie supersiły posiada? Z kim musi walczyć? Odpowiedzi na te pytania szukali uczniowie klasy 4 Gimnazjum im. S. Moniuszki w Kowalczukach podczas udziału w projekcie ,,Tydzień Bibliotek Krajów Nordyckich”. Nasze gimnazjum w tym projekcie bierze udział już 4 rok. Tegorocznym tematem byli ,,Superbohaterowie”.

Podczas zajęcia uczniowie klasy 4 dowiedzieli się o tym, kim jest superbohater, kto nim może zostać i jakich wrogów musi zwalczyć. Aby wczuć się w rolę superbohatera, każdy z uczniów otrzymał maskę. Zajęcie rozpoczęło się od czytania opowiadania Elżbiety Śnieżkowskiej – Bielak ,,Rozmowy z Aniołem Stróżem, o mówieniu prawdy i zwyciężaniu lenistwa”. Po przeczytaniu rozpoczęła się analiza tekstu, uczniowie siedząc w kole z nici tworzyli sieć. Później wspólnymi siłami do sieci łapali wypisane na balonach negatywne cechy, które musi pokonać prawdziwy superbohater. Następnie była zabawa. Uczniowie podzielili się na trzy drużyny i tworzyli strój superbohatera. Była to wspaniała atrakcja,  wszyscy mogli przejawić swoją wyobraźnię i rozwinąć takie supercechy  jak: odwaga, grzeczność, współpraca, koleżeństwo i kreatywność. Kulminacją zajęcia był poczęstunek, który miał dać uczniom supersiły do walki z negatywnymi cechami.

W trakcie zajęcia uczniowie zrozumieli, że każdy z nas może być superbohaterem.

Odnowione: 22.11.18