Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka dziecka, najlepszy przyjaciel i niezastępiona przytulanka przy zasypianiu-Pluszowy Miś.

Z tej okazji 26 listopada bibliotekarki gimnazjum wraz z uczniami  klasy 3 miały wspólne zajęcie poświęcone Pluszowym Misiom.

Tego dnia uczniowie przynieśli do gimnazjum swojego misia-pluszka. Zabawa rozpoczęła się od opowiadania historii powstania Pluszowego Misia. Później dzieci przypomniały sobie najpopularniejsze misie. Jednym z nich jest oczywiście Kubuś Puchatek. O nim to właśnie dzieci wysłuchały króciutkiej historyjki.

Następnie uczniowie wraz ze swoimi misiami robili sobie nawzajem masażyk. Po czym podzielili sie na grupki i wykonywali różne zadania: kleili misia z różnych figur geometrycznych (kwadrat, trójkąt, koło) oraz składali puzzle z najpopularniejszymi misiami: Kubusiem Puchatkiem, Misiem Paddingtonem i Misiami Gumisiami.

Zabawa z misiem wszystkim sprawiła ogromną radość.

Odnowione: 29.11.18