Skip to content
Gimnazija

Tiksliųjų mokslų savaitė

Kovo 19-23 dienomis Kalvelių St. Moniuškos gimnazijoje vyko gamtos ir tiksliųjų  mokslų savaitė. Mokytojai stengėsi įrodyti, kad gamtos ir tikslieji mokslai – tai ne tik griežti skaičiai ir nuobodžios taisyklės.

Pirmadienį, kovo 19 dieną, IIIG (B) ir IVG (B) klasių mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje „Matematinis protų mūšis 2018“, kurią organizavo matematikos vyresniosios mokytojos Ana Borkovskaja ir Alina Krulikovska. Viktorinos metu buvo skatinamas mokinių bendravimas ir bendradarbiavimas, puoselėjamas savitarpio pagarbos jausmas, lavinamas loginis mąstymas. Nors iš pradžių mokiniai buvo nedrąsūs, bet vėliau įsitraukė ir smagiai praleido laiką.

Antradienį, kovo 20 dieną, mokytoja Alina Krulikovska organizavo 5 klasės mokiniams matematinį konkursą „Matematinis terminų mūšis 2018“. Mokiniai, varžydamiesi tarpusavy, mokėsi apibrėžti įvairius matematinius terminus, tobulino matematinį komunikabilumą. Penktokai noriai dalyvavo edukaciniame žaidime, buvo labai aktyvūs, linksmi ir energingi.

Trečiadienį, 21 dieną, mūsų gimnazijos IG ir IIIG mokiniai kartu su vyresniąja biologijos mokytoja Marija Gerasimovič išvažiavo į Nacionalinį Kraujo Centrą, į pamoką už mokyklos ribų. Mokiniuis pasitiko komunikacijos koordinatorė, kuri ir pakvietė į ekskursiją po kraujo centro laboratorijas, supažindino su „kraujo keliu nuo donoro iki ligonio“ bei naujausia modernia kraujo surinkimo technologija. Mokiniai stebėjo, kaip kraujas išskirstomas į komponentus. Keletui drąsiausių nustatė kraujo grupes. Pažintinės ekskursijos metu  buvo išsklaidyti mitai apie kraujo donorystę. Mokiniai padarė išvadas apie kraujo donorystės svarbą ir apie garbės donorų, kurie atiduoda savo kraują nemokamai, vaidmenį. Įsitikino, kad kraujo donorystė, tai pareiga savo šaliai, kurios metu naudos turi ir pats donoras, nes jo kraujas atsinaujina ir žmogus tarsi „užkraunamas“ energija. Mokiniai smagiai ir turiningai praleido pamoką. Buvo labai įdomu sužinoti, kokiu būdu imamas kraujas, kiek laiko trunka šis procesas. Mokiniai sužinojo daug naujo. Išvyka buvo labai įdomi ir naudinga.

Ketvirtadienį, kovo 22 dieną, IIG – IIIG klasių mokiniai išvažiavo į privačią įmonę UAB “MĖTA”, į pamoką už mokyklos ribų. UAB “Mėta” – yra privati įmonė, gaminanti eterinius aliejus, ekstraktus, masažinio medaus ir kūno šveičiamuosius mišinius, buities priežiūros prekes, vaistažolių arbatas bei natūralius maisto produktus. Visi produktai gaminami iš natūralios ir ekologiškos lietuviškos žaliavos. Pamokos tikslas – pagilinti mokinių turimas žinias, supažindinti mokinius su aromaterapija, bei chemiko ir aromaterapeuto profesija. Įmonės savininkė Gražina Vyskupaitienė pristatė mokiniams informaciją apie tai, kaip gaunami eteriniai aliejai, koks jų poveikis organizmui bei praktinis pritaikymas. Po trumpos paskaitelės mokiniai turėjo galimybę atlikti laboratorinį darbą: pasigaminti norimo kvapo aliejinį aliejų, kurį pasiėmė namo. Chemijos pamoka už mokyklos ribų mokiniams buvo labai naudinga.

                      Penktadienį, kovo 23 dieną, IIIG-IVG klasių mokiniai išvyko į suvirinimo pusautomačių gamyklą, į fizikos pamoką už mokyklos ribų tema „ Transformatoriai bei jų panaudojimas“. Pamokos metu mokiniai atliko daug įdomių eksperimentų ir tyrimų. Suvirinimo pusautomačių gamykloje mokiniai pamatė, kaip viniojami transformatoriai, koks laidininkas gaminimui pasirenkamas. Buvo patikrintas bei pritaikytas Omo dėsnis. Pamoka už mokyklos ribų padėjo  įtvirtinti mokinių žinias apie transformatorius.

Tikimės, kad pavyko įtikinti mokinius gamtos ir tiksliųjų mokslų patrauklumu.

 

Atnaujinta: 2018.04.05