Riterija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Rugsėjo 23 dieną mūsų gimnazijos 6-IG kl. mokiniai dalyvavo teatralizuotoje istorijos pamokoje.  Edukacinės programos metu mokiniai susipažino su viduramžių riterių gyvenimo būdu, sužinojo apie riterių kasdienybę, jų pareigas ir teises. Edukaciją vedė autentiškais istoriniais kostiumais ir šarvais apsirengę edukatoriai, buvo naudojamos ginklų ir šarvuočių rekonstrukcijos.

Riteriai supažindino mokinius su viduramžių ginklų valdymo ir kautynių technika, išsamiai papasakojo apie kiekvieno ginklo panaudojimo ypatumus. Programos metu mokiniai ne tik klausėsi riterių pasakojimo, tačiau ir patys aktyviai dalyvavo edukacinėje programoje –  matavo šalmus ir šarvuotę, galėjo paimti  į rankas įvairius ginklus ir skydus bei pajusti jų svorį. Mokiniai taip pat buvo įtraukti į riteriškus žaidimus, leidžiančius lengviau suprasti XIV-XV amžiaus kario kasdienybę.

Tokia istorijos pamoka ne tik pagilina mokinių žinias, bet ir lavina vaizduotę, kūrybiškumą, leidžia gyvai prisiliesti prie istorijos.

Renginį organizavo 7 kl. vadovė Gražina  Čerešniovaja

Atnaujinta: 2021.09.23