Święto Rodziny w Gimazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach

15 maja Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji już tradycyjnie w Gimazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach obchodzi się Święto Rodziny.

,,Rodzina to dom i spokojny zakątek, w którym możemy szukać wytchnienia. Rodzina jest złączona więzami krwi, czyli są to mama, tata, brat, siostra, dziadek, babcia… Ale jest jeszcze inna rodzina. To ludzie, którzy zrobią wszystko, byleby ujrzeć na twarzy każdego jej członka uśmiech. Bezwarunkowo kochają, dają poczucie bezpieczeństwa, szanują się nawzajem i dbają o nas. Taką rodziną jest nasze gimnazjum“ – tymi słowami prowadzące rozpoczęły imprezę poświęconą Dniu Rodziny.

Tegoroczny program artystyczno-muzyczny przygotowaliśmy podsumuwując dobiegający końca rok szkolny. Podczas uroczystości, w nowo wyremontowanej upiększonej  sali,  zebrani rodzice  oraz  społeczność gimnazjalna mieli  okazję podziwiać wystąpienia  uczestników. Nasycony różnorodny treściwy repertuar był przeplatany  piosenkami, tańcami, recytacją oraz teatrzykami. Można było przytupnąć, przyklasnąć, a nawet zatańczyć… Wesołym  akcentem również było zainspirowanie wszystkich obecnych do Flashmobu. Nikt z zebranych na sali nie został obojętny, a szczególnie podczas śpiewania na zakończenie przez wszystkich uczestników piosenki  ,,Niech nam żyją polskie kwiaty“.

Całość imprezy podsumowała Dyrektor gimnazjum Katarzyna Macuk. Dziękowała rodzicom za przybycie,  uczniom za  piękne wystąpienie, nauczycielom za organizację uroczystości, pracownikom za udzieloną pomoc. Przytoczyła ona słowa Janusza Korczaka: ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” . Mówiła o tym, że  nauczyciele oraz pracownicy gimnazjum dąża do tego, żeby każde dziecko  w naszym gimnazjum czuło się dobrze i uśmiechało się.

Do następnego spotkania za rok!

Odnowione: 31.05.22