Rejonowa konferencja dzieci „ PIELĘGNUJĘ MARZENIA”

W dniu 30 maja 2022 roku w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki odbyła się rejonowa konferencja dzieci „Pielęgnuję marzenia”.

Organizatorami konferencji były: Katarzyna Macuk, dyrektor gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach; Irina Mickiewicz, metodyk nauczycielka klas początkowych w Kiwiszkach oraz Grażyna Dadel, nauczycielka klas początkowych w Kowalczukach.

Celem konferencji było promowanie zainteresowań uczniów klas 2-4,brało udział 20 uczniów z 9-ciu szkół.

Konferencja składała się z dwóch części.

Przed rozpoczęciem uroczystości uczniowie klas początkowych z Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach przywitali gości i zaprezentowali scenkę pt. „Rzepka” pod kierownictwem nauczycielki klas początkowych Krystyny Cwietkowej. Następnie wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Katarzyna Macuk.

W pierwszej części dzieci zaprezentowały swoje talenty, zainteresowania, pasje. Na samym początku zostały zacytowane słowa Krzysztofa Jaśkiewicza „Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymują go tylko jednostki.” I właśnie zobaczyliśmy, co potrafią nasi uczniowie. A zainteresowania były przeróżne. Ktoś pokazał jak umie jeździć czterokołowcem, rowerem, konno, grać w piłkę nożną. Dzieci przedstawiły swoje hobby o „Robotechnice”, pływaniu, gimnastyce artystycznej, arytmetyce mentalnej. Dla wielu uczestników wielką pasją był taniec, muzyka, dlatego zaprezentowali nam grę na pianinie, gitarze, skrzypcach i harmonii.  Nie zabrakło również innych zainteresowań, takich jak hokej, balet, karate, judo, akrobatyka, taniec, poezja, a także zaiteresowanie kuchnią. Jedna uczennica marzy o tym, żeby zostać popularnym blogerem.

W drugiej części konferencji dzieci miały zajęcia plastyczne, podczas których wykonali przepiękne kwiaty z papieru w wazonie. Zajęcie prowadziła starszy nauczyciel klas początkowych Irena Fediuk oraz nauczycielka klas początkowych Grażyna Dadel. W tym samym czasie nauczyciele mieli zajęcia z psychologiem ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach Anną Niewierkiewicz. Zajęcia były na temat : „Talent, kreatywność i hobby dziecka. Czy koncepcje są różne, czy wręcz przeciwnie? Czy są ze sobą powiązane?”.

Dzień minął w miłej i wesołej atmosferze.

Każdy z nas ma jakieś marzenia, pielęgnujemy je w sercu z nadzieją, że kiedyś się spełnią. Warto jednak pamiętać, że to my jesteśmy panami swojego losu i pierwszy krok musi być właśnie od nas samych. I dzisiaj zobaczyliśmy, że ten pierwszy krok każdy z dzieci tutaj obecnych już zrobił. Niezależnie od tego o czym marzymy, każde staranie jest ważne i warte .

Życzę wszystkim uczestnikom, żeby te talenty, marzenia, zainteresownia rozwijały się i nigdy nie zgasły.

Odnowione: 02.06.22