Europos kalbų diena

„Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas.“

(M. Daukša).

Europos kalbų diena kasmet švenčiama rugsėjo 26 d. Šis renginys skirtas pabrėžti kalbų, kuriomis Europoje kalba jos gyventojai, turtingumą. Pagrindinis šios dienos minėjimo tikslas  puoselėti kalbų ir kultūrų įvairovę bei skatinti mokytis įvairių kalbų, kurios praturtina gyvenimą ir suteikia naujų idėjų.

Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos mokiniai taip pat prisijungė prie Europos kalbų dienos minėjimo. Mokiniai per netradicinį užsiėmimą įvairuose šaltiniuose ieškojo ir rinko informaciją apie Europos šalis ir jų kalbas. Išsirinko įdomiausius faktus ir patikusius surašė plakate. Visą surinktą informaciją mokiniai kūrybiškai pristatė bendrame gimnazijos renginyje.

Atnaujinta: 2023.10.03