GAMTOS, TIKSLIŲJŲ IR INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ
2017 m. kovo 20-24 dienomis Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoje vyko įdomesnės ir įvairesnės biologijos, fizikos, chemijos, matematikos ir informacinių technologijų pamokos, nes buvo organizuota Gamtos, tiksliųjų ir informacinių technologijų mokslų savaitė.
KOVO 20 D. – „SKIRTINGŲ LEMPUČIŲ GALIOS MATAVIMAS“
Kovo 20 d. įvyko netradicinė pamoka:„ Skirtingų lempučių galios matavimas“. Netradicinėje pamokoje dalyvavo III G – IV G klasės mokiniai. Pamokos tikslas išmokti apskaičiuoti įvairių lempučių galią bei pritaikyti žinias gyvenime. Pamokos metu mokiniai sužinojo, kaip yra apskačiuojama galia, kurią suvartoja elektros vartotojas. Mokiniai pamokoje buvo labai aktyvūs. Pamokos tikslai buvo pasiekti.
KOVO 21 D. – „NUOTYKIS SU PAUKŠČIAIS“
Kovo 21 dieną (nuo 2010m.) mes švenčiame Pasaulinę žvirblio dieną. ,,Przygód kilka wróbla Ćwirka’’ arba ,,Wróbelek Elemelek’’, kuris iš mūsų nežino šių pasakų? Jos atskleidžia paukščių pasaulį, kuris yra susijęs su žmogumi. Šią dieną 5 klasės mokiniai linksmai praleido laiką pažindami paukščių išvaizdą, 7 klasė sukūrė dekoratyvinį medį su paukščiais, 8 klasė kabino inkilus paukščiams, IG klasė stebėjo paukščius gamtoje.
Paukščių dienos šventimas atkreipia mokinių dėmesį į paukščius ir skatina padėti paukščiams, saugoti juos ir jų buveines.
Tausokime ir saugokime paukščius bei jų buveines, nes jie – mūsų gyvybė ir ateitis.
KOVO 22D. – DOVANOJI KRAUJO – DOVANOJI GYVENIMĄ
Kovo 22 dieną IG-IIG klasių mokiniai su biologijos mokytoja Marija Gerasimovič įšvyko į Nacionalinį Kraujo Centrą, kur išklausė paskaitą apie kraujo sudėtį ir reikšmę. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje ir jos veikla.
Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje nėra sukurto dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės.
Mokiniai pamatė, kaip yra atskiriamos kraujo sudėtinės dalys: plazma, eritrocitai ir trombocitai, kur jos yra laikomos. Norintys galėjo atlikti kraujo tyrimą, savo kraujo grupei, rezus faktoriui ir hemoglobino kiekiui nustatyti.
Mokiniai liko labai patenkinti išvyka ir suprato, kokia svarbi yra kraujo donorystė.
KOVO 23 D. – EDUKACINĖ PAMOKA „KAIP PASIGAMINTI KLONŲ…“
Kovo 23d. chemijos vyresnioji mokytoja Kristina Slavinska IIG -IIIG klasių mokiniams organizavo edukacinę pamoką į Vilniaus universiteto biotechnologijos ir genetikos laboratorijoją Kairėnuose.
Edukacinės pamokos tikslas:
– aplankyti Vilniaus universiteto botanikos sodą;
– Biotechnologijų ir genetikos laboratorijoje atlikti laboratorinį darbą „Kaip pasigaminti klonų…“;
– išbandyti laboranto, genetiko, botaniko, biotechnologo profesijas.
Mokiniai išklausė trumpą teorijos įvadą apie klonavimą, augalų dauginimąsi bei kaip vegetatyviai teisingai dauginti augalus. Sužinojo augalų klonavimo privalumus ir trūkumus. Didžiausiu mokiniu džiaugsmu buvo savarankiškai atlikti laboratorinį darbą, kurio metu turėjo savarankiškai gauti sterilią kultūrą ir pasodinti augalų klonus. Savo pasigamintus augalų klonus mokiniai galėjo pasiimti namo ir užauginti iš jo sveiką augalėlį.
Edukacinę pamoką vainikavo pasivaikščiojimas po botanikos sodą, kur mokiniai stebėjo bundančią gamtą.
KOVO 23 D. – „LOGININĖS LENKTYNĖS“
Kovo 23 d.mūsų gimnazijoje įvyko netradicinė integruota matematikos ir informacinių technologijų pamoka, jos tikslas – lavinti vaikų matematinį-loginį mąstymą. Naudojant informacines technologijas buvo paruošta viktorina, kurioje išbandyti savo jėgas galėjo 7-IG klasių mokiniai. Mokiniai buvo suskirstyti į 6 komandas. Komandos gavo įvairias integruotas matematikos-biologijos, matematikos-fizikos, matematikos-chemijos užduotis, kurias reikėjo atlikti per nustatytą laiką. Kiekvienas prisidėjo prie savo komandos laimėjimo. „Loginės lenktynės“ vyko draugiškoje, linksmoje aplinkoje. Visos užduotys buvo sėkmingai įveiktos. Niekas neliko nuskriaustas, visi gavo saldžias dovanėles, o 3 geriausios iš geriausių komandų buvo apdovanoti vardiniais diplomais.
Užduotis paruošė matematikos ir informacinių technologijų mokytojos Ana Borkovskaja ir Joana Mikulevič.
Atnaujinta: 2017.03.30