„Mobilioji bioklasė“

Sausio 31 dieną Vilniaus rajono Kalvelių St. Moniuškos gimnazijoje IIG- IVG klasių mokiniai, vadovaujami chemijos vyresniosios mokytojos Kristinos Slavinskos, biologijos vyresniosios mokytojos Marijos Gerasimovič bei šių dalykų kuratorės direktoriaus pavaduotojos ugdymui Anos Barkovskajos, sėkmingai dalyvavo 4 valandų trukusioje gamtamokslinėje chemijos – biologijos pamokoje už klasės ribų. Pamoka organizuota pagal  „Mobiliosios bioklasės“ programą, kurią vykdo Vilniaus universitetas ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Gimnazijoje svečiavosi  ir programoje dalyvavo 10 klasės mokiniai iš Mostiškių mokyklos daugiafunkcinio – centro.

Pamokos  tikslas – patenkinti smalsių, kritiškų ir viskuo besidominčių mokinių poreikius. Praplėsti mokinių akiratį gamtos mokslų srityse, parodyti praktinius dalykų pritaikymus.

„Mobilioji bioklasė“ tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, kuri supažindina moksleivius su naujausiais biomokslų laimėjimais.

Moksleiviai dirbo su tikra mokslininkų įranga, dalyvavo pipetavimo olimpiadoje, geriausieji buvo apdovanoti. Dalyviai susipažino su DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais, atliko eksperimentą, kuriuo metu turėjo nustatyti, ar erkė nebuvo užsikrėtusi encefalitu ir borelijos bakterijomis, sukeliančiomis Laimo ligą.

Moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti su grupe jaunų mokslininkų, pristatančių moksleiviams gamtos mokslų įdomybes bei perspektyvas, kurios palengvins mokiniams būsimos profesijos pasirinkimą.

„Mobiliosios bioklasės“ atvykimas labai prisidėjo prie moksleivių ugdymo, paskatino domėtis gamtos mokslais, leido patirti atradimų džiaugsmą.

Chemijos vyresnioji mokytoja

Kristina Slavinska