PASAULINĖ GYVŪNŲ DIENA

Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonėms, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Vilniaus r. Kalvelių St. Moniuškos gimnazijos mokiniai ir mokytojai  nutarė prisidėti prie šiai dienai skirtos akcijos „Pasaulinė gyvūnų diena“ (organizatoriai: direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Borkovskaja, chemijos vyresnioji mokytoja K. Slavinska, biologijos vyresnioji mokytoja M. Gerasimovič,  lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja, IIG klasės vadovė V. Berniukevič). Mokiniai   klasėse  per  biologijos, chemijos, lietuvių kalbos pamokas, klasės valandėlių metu  kalbėjo temomis  „Kokius gyvūnus auginu namuose?“, „Gyvūnų pašaro sudėtis“ ir pan. Atsinešė keturkojų draugų nuotraukas, iškarpas ir organizavo parodą, skirtą „Pasaulinei gyvūnų dienai“. Akcijos veiklą apibendrino paaukotų daiktų loterija „be pralaimėjimų“, kurią organizavo IIG klasės mokiniai (klasės vadovė V. Berniukevič). Už surinktas lėšas buvo įsigytas sausas šunų (kačių) maistas, konservai ir perduoti Vilniaus „SOS gyvūnų“ globos namams.  IIG klasės mokiniai susipažino su gyvūnų globos namų veikla, daugelio šuniukų ir kačiukų atsiradimo šiuose namuose istorijomis. Visiems buvo smagu pažaisti su šuniukais. Akcijos dalyviams įteiktos padėkos už dalyvavimą projekte.

Mokiniai, dalyvaudami akcijoje, ugdėsi svarbias moralines nuostatas, suvokimą, kokios yra svarbios visos gyvybės formos. Juk gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai, savotiški šeimos nariai. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Atnaujinta: 2018.10.10