Skip to content
  • (Polski) SERDECZNIE ZAPRASZA

    Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach

    SERDECZNIE ZAPRASZA

    7 maja o godz. 10.30

    na uroczystość poświęconą Dniu Rodziny oraz

    1. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

    W programie:
        – koncert
        – uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki
        – poczęstunek                       

    Atnaujinta: 2019.04.30

  • VIRVĖS TRAUKIMAS

    2019 m. balandžio 18 d.  Nemenčinės Gedimino gimnazijoje įvyko Vilniaus rajono vidurinių mokyklų ir gimnazijų olimpinio festivalio virvės traukimo finalinės žaidynės. Mūsų gimnazijos berniukų komanda iškovojo 5 vietą.

    Varžybose dalyvavo šie gimnazijos mokiniai: Seniut Deivid IVG kl., Deinarovič Vladyslav IVG kl., Išora Vieslav IVG kl., Mikulskij Oliver IG kl., Mašaro Edvin IG kl., Labovkinas Edvinas IG kl.

                                                  Kūno kultūros vyresnioji mokytoja Ana Černiavska

    SVEIKINAME!

     

    Atnaujinta: 2019.06.27

  • Gamtamokslinis konkursas

    Balandžio 9 d. Kalvelių St. Moniuškos gimnazijos I G ir IIG klasių mokiniai Viktorija Novošinskaja ir Edvinas Lobovkinas dalyvavo Vilniaus rajono organizuotame gamtamoksliniame konkurse 2019. Konkursas vyko Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje. Mokinius konkursui paruošė biologijos vyresnioji mokytoja Marija Gierasimovič ir chemijos vyresnioji mokytoja Kristina Slavinska.

    Konkurso tikslai ir uždaviniai:

    • Tarpdalykinė gamtos mokslų (biologijos ir chemijos) integracija;
    • ugdyti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais, loginį mąstymą, ekologinį sąmoningumą;
    • Suteikti galimybę lavinti eksperimento darbo įgūdžius;
    • Dalintis gamtos mokslų mokymosi patirtimi su kitomis mokyklomis, užtikrinti gerosios patirties sklaidą.

    Konkursas buvo organizuojamas dviems etapais. Pirmas etapas: komandinis teorinių užduočių sprendimas, antras etapas praktinės integruotos biologijos ir chemijos užduoties atlikimas ir aprašymas dirbant porose.

    Mokiniai už dalyvavimą buvo apdovanuoti padėkos raštais.

    Esame dėkingi konkurso organizatoriams Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų chemijos ir biologijos mokytojų metodinei grupei ir Vilniaus rajono Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos direkcijai bei šios gimnazijos chemijos ir biologijos mokytojoms už svetingumą.

    Atnaujinta: 2019.04.16

  • Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė 2019m.

    Balandžio mėnesį gimnazijoje vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė, kurios tikslas gerinti mokymosi kokybę per mokinių motyvacijos kėlimą.

     

    Kraujo donorystė naudinga

    IG klasės mokiniai su vyresniąja biologijos mokytoja Marija Gerasimovič įšvyko į Nacionalinį Kraujo Centrą, kur išklausė paskaitą apie kraujo sudėtį ir reikšmę. Išvykos tikslas – supažindinti mokinius su didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje ir jos veikla.

    Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje nėra sukurto dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sergantiesiems.

    Pagrindinis donorystės bruožas – savanoriškumas. Niekas negali priversti žmogaus duoti kraujo. Asmuo pats priima sprendimą dėl kraujo donorystės.

    Mokiniai pamatė, kaip yra atskiriamos kraujo sudėtinės dalys: plazma, eritrocitai ir trombocitai, kur jos yra laikomos. Norintys galėjo atlikti kraujo tyrimą, savo kraujo grupei, rezus faktoriui ir hemoglobino kiekiui nustatyti. Taip pat jie sužinojo, kad kraujo davimo procedūra trunka nuo 6 iki 15 minučių.

    Mokiniai liko labai patenkinti išvyka ir suprato, kokia svarbi yra kraujo donorystė. Kraują duoti saugu ir pačiame kraujo centre, ir miestų aikštėse įrengtose specialiose palapinėse.

    Dėkojame už tokią įdomią ir naudingą pamoką už mokyklos ribų.

     

    „Cheminis vandens tyrimas“

    Vis dažniau kalbame apie tai, jog svarbu išeiti iš klasės, peržengti mokyklos ribas, pamatyti tai, kas mus supa, atrasti galimybių ugdytis gamtoje ir iš gamtos, ieškoti inovatyvių sprendimų, kad mokymasis taptų išties įdomia, patrauklia veikla kiekvienam šiuolaikiniam vaikui. Svarbu, kad vaikai, kurie dabar pagrįstai vadinami technologijų karta, išmoktų būti gamtoje, stebėti gyvūnus, augalus, gamtos reiškinius, pažintų vertybes, mokytųsi atsakingai elgtis su gamta, pajaustų, kiek daug įdomios veiklos joje galima atrasti, o kiek sužinoti, patirti, pajausti, eksperimentuoti, tirti, analizuoti…

    Mūsų gimnazijos IIG klasės mokiniams chemijos mokytoja Kristina Slavinska pravedė chemijos pamoką „Cheminis vandens tyrimas“ už gimnazijos ribų. Pamokos tikslas buvo ištirti Kalvelių vandens telkiniuose esančias medžiagas, nustatyti vandens pH, kietumą, nitratų, nitritų, fosfatų, chloridų kiekį ir įvertinti užterštumą. 

    Tyrimui naudojome indikatoriaus juostelės: Easy Test 6 in 1 vandens testas.  Testas parodo 6 svarbiausius vandens parametrus: NO2 (nitritų kiekis vandenyje), NO3 (nitratų kiekis vandenyje), KH (karbonatinis vandens kietumas), GH (bendrasis vandens kietumas), pH (vandens rūgštingumas/šarmingumas), Cl2 (chloro kiekis vandenyje). 

    pH reikšmė parodo, kokia yra vandens terpė: rūgštinė ar šarminė. Cl2 parodo, ar vandenyje nėra žuvims kenksmingų chloro junginių. Didėjant Cl jonų koncentracijai gamtiniame vandenyje, blogėja jo skoninės savybės ir tai riboja tokio vandens panaudojimo galimybes. Nitrato perteklius geriamajame vandenyje gali sukelti sveikatos problemų. Nuo kalcio ir magnio (iš dalies nuo natrio, kalio ir geležies) druskų priklauso vandens kietumas. Tai vienas pagrindinių kriterijų, pagal kurį vartotojai sprendžia apie vandens kokybę. Kietas vanduo nelabai tinka maistui gaminti, buityje, gali tapti širdies kraujagyslių bei šlapimo išsiskyrimo sistemų sutrikimo priežastimi. 

    Ištirus vandenį paaiškėjo, kad mūsų vandens telkinis yra tinkamai pritaikytas poilsiui ant kranto ir maudynėms vandenyje. 

     

    FIZIKA „BALTOS ŠVIESOS TYRIMAS“

     Kilus mokinių susidomėjimui dėl užrašų ant lazerių „520 nm“ ir „560 nm“, buvo nuspręsta tiksliųjų mokslų savaitės proga ištirti baltą šviesą, panaudojant skirtingos spalvos lazerius.

    Tyrimo tikslas – ištirti elektromagnetinės spinduliuotės skalės baltos šviesos sritį ir gauto praktiniu būdu skirtingų spalvų bangos ilgius.

    Ištyrus žalios, raudonos, mėlynos spalvų bangos ilgius su lazeriu, mokiniai gavo labai artimus pagal vertę rezultatus, kurie atitinka elektromagnetinės spinduliuotės skalės vertę.

     

    “Matematika nuo nulio”

    6 ir 7 klasių mokiniai varžėsi dėl geriausiųjų titulo matematiniame Quize “Matematika nuo nulio”, kurį organizavo matematikos mokytoja A. Krulikovska. Mokiniams labai patiko telefonų ir kompiuterių panaudojimas Quize. Įsitikino, kad matematika gali būti įdomi, linksma ir patraukli. 7 klasės mokiniai išbandė savo jėgas matematinių terminų mūšyje ir labai nusiminė, kad pamoka taip greitai baigėsi.

    5 klasės mokiniai dalyvavo  netradicinėje pamokoje-žaidime “Rask lobį“, kurį organizavo matematikos vyresnioji  mokytoja A. Borkovskaja. Mokiniai tam, kad rastų lobį, turėjo išspręsti matematinius uždavinius. Lobio vieta buvo užkoduota atsakymuose. Visi pasiekė tikslą.

    Atnaujinta: 2019.05.02

  • (Polski) Strefowy konkurs ortograficzny i miniolimpiada z języka polskiego

    3 kwietnia w naszym  gimnazjum odbył się strefowy konkurs ortograficzny i miniolimpiada.

    W konkursie ortograficznym i miniolimpiadzie zmagali się uczniowie z Szumskiej Szkoły Podstawowej, Pakieńskiej  Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza, Kiwiskiej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach.

    Zwycięzczyni konkursu ortograficznego:

    Waleria Nowoszynskaja, uczennica klasy 5(nauczycielka Regina Jaświn)

    Zwycięzcy miniolimpiady :

    Edwin Łobowkin, uczeń klasy 9 (nauczycielka Lucja Podworska)

    Rafał Szypkowski, uczeń klasy 10 (nauczycielka Lucja Podworska)

    Atnaujinta: 2019.04.11

  • Apkabinimų diena

    Atėjo vasaros laikas. Visi vaikščiojo neišsimiegoję, nes organizmas nespėjo prisitaikyti prie pasikeitimų. Ta proga Gimnazijos taryba balandzio 1-ąją paskelbė apkabinimų diena, taip vadinama “HUG DAY”. O ką gi sapnai turi bendro su apkabinimais? Vaikai dažniausiai apkabina būtent pliušinius žaislus. Šią dieną kiekvienas galėjo ateiti apsirengęs pliušine pižama ir apsikabinti su visais norinčiais. Mokiniai noriai palaikė tarybos iniciatyvą ir koridoriuose galėjome matyti daug “gyvų pliušinių žmogelių”. Draugiški jausmai užpildė gimnaziją, laimė karaliavo visur. Tokiu originaliu būdu mokiniai pažymėjo vasaros laiko įvedimą ir kas žino, gal tai virs nauja mūsų gimnazijos tradicija.

    Atnaujinta: 2019.05.02