„Pasowanie na Czytelnika“

22 i 27 października 2021 roku w gimnazjum odbyło się „Pasowanie na Czytelnika“ uczniów klasy trzeciej i drugiej. Celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek, rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Oglądali filmik o książce i odpowiadali na pytania o bibliotece szkolnej i książkach.  Uczniowie  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę oraz o podstawowych zasadach zachowania się w bibliotece szkolnej.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani wicedyrektor Renata Krasowska dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i książkę, która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu.

Odnowione: 24.02.22