The English Week “Autumn Activities”

W dniach 25-29 pażdziernika w naszym gimnazjum trwał Tydzień języka angielskiego (The English Week) na temat „Czynności jesienne” (“Autumn Activities”) zorganizowany przez nauczycielek języka angielskiego p. R. Krasowską i G. Czereszniowają. W ciągu owego tygodnia uczniowie mieli okazję każdego dnia wziąć udział w różnych konkursach i zabawach. Celem tygodnia było wzbogacanie uczniów słownictwem, dotyczącym czynności w czasie jesiennym. Uczniowie przez wykonywanie krzyżówek, łamigłówek, czytanie tekstów i opisywanie ilustracji wzbogacali słownictwo oraz poszerzali poziom swojej komunikacji językowej, rozwijali sprawność mówienia oraz doskonalili wymowę.

Uczniowie klasy 2 rysowali słowniczek obrazkowy (The Picture Dictionary), uczniowie klasy 3 czytali krótkie opowiadania o jesieni i wykonali ilustracje do teksu.

Uczniowie klas 4-5 czytali wiersze o jesieni i wykonali ilustracje do wiersza, który im się najbardziej spodobał.

Uczniowie klas 6, 8 i IIG dyskutowali o zaletach i ujemnych stronach tej pory roku. Jak się okazało, jesień ma niemało walorów, o czym też uczniowie napisali w swoich rozważaniach, dołączając rysunek lub zdjęcie.  Z prac uczniów została przygotowana wystawa.

Uczniowie klasy 7 brali udział w konkursie opisywania obrazku jesiennego. Na początku uczniowie zapoznali się ze słownictwem, później układali zdania, używając prawidło gramatyczne Present Simple/Present Continuous i w końcu musieli opisać dowolny obrazek jesienny.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Magdalena Paczkowska

2 miejsce –  Kamila Gudanec

3 miejsce – Justyna Daraszkiewicz, Greta Parchomenko, Wiktoria Piskligina, Beata Szczerbuk

Uczniowie klasy IG wzięli udział w konkursie krzyżówek, łamigłówek i innych ćwiczeniach na utrwalenie słownictwa.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Witalij Poczepko

2 miejsce –  Gabriela  Spiridowicz

3 miejsce –  Modesta Ambrasajtie

Uczniowie dzięki różnym aktywnościom zdobyli wiedzę na temat “Autumn” i wzbogacili zasób słownictwa.

Efekty pracy uczniów w poszczególnych dniach prezentują zdjęcia.

Odnowione: 24.02.22