Kącik klas początkowych

„Dziś dzień niezwykły, każdy ci powie…”

Dzień 6 grudnia był szczególnie ważny dla najmłodszych uczniów Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego impreza miała bardzo podniosły charakter.

Pierwszacy  przygotowali z tej okazji program artystyczny, podczas którego z ogromnym przejęciem  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym  momentem świętowania było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali oni być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrektora gimnazjum. Dyrektor gimnazjum Katarzyna Macuk poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka, „zamieniała“ go w prawdziwego ucznia.

Na pamiątkę z uroczystości uczniowie otrzymali dyplom, znaczek į pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną.

Życzymy Pierwszakom, by każdy dzień w naszym gimnazjum dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Odnowione: 24.02.22