Imprezy

Spotkanie Opłatkowe w Gimnazjum im S. Moniuszki w Kowalczukach

23 grudnia. Ostatni dzień przed feriami. Dzień świąteczny, uroczysty, ale  spędzony w skupieniu, zadumie, wśród licznego grona gimnazjalnego. Kolędy, pastorałki, opłatek.Właśnie taki był ten dzień przedwigilijny. Wszyscy w skupieniu oczekiwali  tej chwili, gdy będziemy się łamać opłatkiem. Złożymy życzenia i rozejdziemy się… aby ponownie się spotkać w 2017 roku.

Tradycyjnie na Spotkanie Opłatkowe była zaproszona społeczność gimnazjalna oraz goście (ksiądz, rodzice). Uczniowie klas początkowych  przygotowali wspaniałe przedstawienie ,,W małym miasteczku Nazaret ….od tego wszystko się zaczęło‘‘ , a uczniowie klas gimnazjalnych IIIG-IVG upiększyli  je   kolędami, które na zakończenie programu mieliśmy możliwość wspólnie  zaśpiewać. Stworzyło to niepowtarzalny i odświętny nastrój. Przedstawienie spodobało się wszystkim i zostało nagrodzone  gromkimi brawami.  Po zakończeniu części artystycznej młodzież odczytała fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa i złożyła  wszystkim  obecnym życzenia bożonarodzeniowe.

Następnie   dyrektor gimnazjum  Zygmunt Jaświn podziękował za trud przygotowań  nauczycielce religii   Lili Spiridowicz oraz  nauczycielowi muzyki Stanisławowi Zajankowskiemu  za przedstawiony efekt długiej pracy uczniów, nauczycielce technologii Teresie Narwojsz za dekoracje oraz złożył nam wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Dopełnieniem tradycji bożonarodzeniowej była wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem.

Ksiądz  Jan Czerniawski  opowiedział o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia ,  pobłogosławił opłatki, które później młodzież rozdała wszystkim obecnym oraz złożył życzenia. Wprowadziło to  wszystkich  w podniosły i świąteczny nastrój.

Składaniu życzeń i łamaniu się opłatkiem towarzyszył śpiew pięknych tradycyjnych polskich kolęd.
Spotkanie w dużym gronie, a także radosny nastrój sprawiły, że rozmowy o minionych czasach jeszcze przez kilka najbliższych godzin wypełniały mury naszego gimnazjum w Kowalczukach.  Życzymy wszystkim Gościom uroczystości opłatkowej, by za rok mogli się spotkać w tym samym gronie.

Odnowione: 28.12.16