Przedstawienie teatralne„Beauty and the Beast” w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach

Już stało się dobrą tradycją w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach obchodzić Międzynarodowy Dzień Teatru. Na święto byli zaproszeni: szanowna dyrekcja, nauczyciele i uczniowie.
Nauczycielka języka angielskiego Grażyna Czereszniowaja przygotowała twórczy projekt integracyjny „Beauty and the Beast”. Była to integracja różnych przedmiotów: języka angielskiego, muzyki, plastyki, technologii i tańca. Uczniowie gimnazjum brali udział w projekcie na różny sposób, mieli piękną możliwość wzbogacić swoją wyobraźnię i fantazję, rozwijać pamięć i słownictwo, wzbudzić chęć do twórczego działania.
Uczniowie kl. 8 z nauczycielką języka angielskiego Grażyną Czereszniowają oglądali film „Beauty and the Beast”, po czym dzielili się wrażeniami. Nauczycielka technologii Teresa Narwojsz z uczniami klas 7-8 przygotowali śliczne maski teatralne. Nauczycielka plastyki Andrzeła Aidukiene zachęciła uczniów klas 5-7 do uczestniczenia w konkursie plastycznym według słynnej bajki.
Uwieńczeniem całorocznej pracy było święto teatru w gimnazjum, które odbyło się 12 maja. Krzesła, na których były wskazane miejsca i rzędy, bilety i zdjęcia bohaterów w auli -wszystko przypominało prawdziwy teatr. W otoczeniu bajkowej scenografii ispecyficznej atmosferze teatralnej uczniowie klas 8 i IIG (uczestnicy szkolnego teatrzyku Teen Musical Theatre) pokazali swoją własną wersję baśni o miłości, odwadze i o tym, w czym kryje się prawdziwa wartość człowieka.
Gratulujemy Justynie Daraszkiewicz (Piękna), Beacie Szczerbuk (Monna), Kamili Gudaniec (Bell), Rafałowi Mikulskiemu(ojciec Albert), Gabrieli Walerii Spiridowicz (narator), nauczycielowi historii Romualdowi Seniut (Bestia), Erice Suchodolskiej i Edwinowi Szlachtowiczowi (taniec).
Dyrektor gimnazjum Katarzyna Macuk podziękowałanauczycielce języka angielskiego Grażynie Czereszniowej za przyszykowanie uczniów , a także uczniom klas 8 i IIG za udanywystęp i wręczyła wszystkim dyplomy. Podkreśliła, że Dzień Teatru był prawdziwym urozmaiceniem szkolnej codzienności, dostarczając uczniom i nauczycielom wiele satysfakcji i radości.
Organizatorka imprezyzłożyła również serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do tego święta: Stanisławowi Zajankowskiemu za oprawę muzyczną, Teresie Narwojsz za maski, Andrzele Aidukienie za rysunki, Iwonie Kowalewskiej za zdjęcia i filmowanie.
Uczniowie-aktorzy głęboko wzruszeni i wzbogaceni nowym doświadczeniem, które na długo zostanie im w pamięci.

Odnowione: 16.05.23