Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 1 września 2023 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy 2023/2024 rok szkolny. Wielu przybyło do szkoły w optymistycznym nastawieniu i z ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.30 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. O godzinie 9.30 odbył się apel w sali gimnazjalnej. Prowadzący przywitali przybyłych gości: radnego samorządu rejonu wileńskiego Stanisława Zajankowskiego, czasowo pełniącą obowiązki starosty gminy Kowalczuki Olę Łukaszewicz , asystenta mera Edwarda Kejzika, panią dyrektor Katarzynę Macuk, wicedyrektor Joannę Mikulewicz, całe grono pedagogiczne, pracowników obsługi oraz kochanych rodziców, kolegów i koleżanek. Dyrektor gimnazjum Katarzyna Macuk serdecznie powitała wszystkich gości przybyłych na uroczystość, rodziców, grono pedagogiczne, a szczególnie uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg gimnazjum. Wiele radości sprawiła zebranym część artystyczna w wykonaniu uczniów. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszym gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

Odnowione: 05.09.23