Projekt „Barwy jesieni“

W październiku w Gimnazjum im. St. Moniuszki w Kowalczukach został zrealizowany projekt ,,Barwy jesieni”. Uczniowie klas 1-4 oraz zerówkowicze w czasie zajęć omawiali tematy dotyczące jesieni, śpiewali piosenki, wykonywali różnorodne prace plastyczne. Dzieci wychodziły na spacer, podczas którego zachwycały się przepięknym krajobrazem, wsłuchiwały się w dźwięki przyrody, cieszyły się i bawiły  opadającymi liśćmi.

16-27 października była zorganizowana wystawa „Barwy jesieni”. Wszyscy uczestnicy projektu przynieśli przeróżne prace wykonane z jesiennych plonów pól i lasów, które cieszyły oko pomysłowością oraz fantazją.

Pomysły z wykorzystaniem jesiennych skarbów były bardzo kreatywne. Mogliśmy podziwiać zwierzątka zrobione z roślin, żołędzi i kasztanów, kolorowe stroiki. Jesienne cudeńka stały się ozdobą korytarzy naszego gimnazjum i zauroczyły całą społeczność jesienną gamą kolorów.

Projekt „Barwy jesieni“ dobiegł końca, ale emocje towrzyszące mu  jeszcze dzisiaj wirują wśród dziatwy szkolnej. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom bardzo dziękujemy za współpracę i  zaangażowanie w życie  naszej placówki.

Odnowione: 08.11.23