Kącik klas początkowych

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Bez względu na to, ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji
Trelease

Międzynarodowy Dzień książki dla Dzieci – to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi.

Z okazji święta, biblioteki, księgarnie, domy kultury organizują imprezy promujące literaturę dla dzieci. W piątek, 31 marca biblioteka Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach zorganizowała lekcję czytania książek. Na zajęcie została zaproszona grupa przygotowawcza oraz klasa 1-sza. Na początku dzieci poznały życiorys Andersena. Dowiedziały się, dlaczego jest ważne poznawanie świata książek. Później w skupieniu wysłuchały bajkę H. Ch. Andersena oraz podzieliły się refleksją na dany temat. Po refleksji uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem uczestników było stworzenia bajki na podstawie otrzymanych ilustracji. Na zakończrenie zostały wręczone medale przyjaciela książki oraz kolorowanki.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a spotkanie minęło w miłej i przyjemnej atmosferze.

Nie zapominajmy czytać dzieciom. Czytanie dziecku dla przyjemności zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, przynosi ogromną radość, uspakaja, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo i pozostawia wspaniałe wspomnienia.

Odnowione: 12.04.17