Edukacyjna wycieczka do Trok

10 października grupa przygotowawcza i uczniowie klas początkowych naszego gimnazjum uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Trok.

Troki to siedziba Wielkich Książąt Litewskich – przepiękny zamek położony na połączonych kilku wyspach jeziora Galwa. Każdy uczeń z niecierpliwością czekał na wyjazd. Wreszcie nadszedł ten dzień. Drogę autokarem pokonaliśmy szybko. Nie zauważyliśmy, jak przed naszymi oczyma ukazał się średniowieczny zamek w Trokach. Spacerem szliśmy przez Troki, aż dotarliśmy do mostu łączącego ziemię z wyspą, na której znajduje się Zamek Trocki.

Odrestaurowana siedziba księcia Witolda zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadania przewodniczki, która potrafiła zajmująco mówić o przeszłości Litwy w epoce średniowiecza. Każdy uczeń mógł na własne oczy zobaczyć ten wspaniały zabytek, a szczególnie sale, w których znajdowały się przeróżne naczynia, ubrania, zbroje, miecze, pieniądze, obrazy oraz wiele innych ciekawostek archeologicznych.
                      Wycieczka do miasta, które kiedyś było drugą stolicą Litwy, pozwoliła uczniom przybliżyć dzieje zamku epoki średniowiecza oraz poznać legendy Litwy.   Uczniowie wrócili zadowoleni, a po powrocie do domu opowiadali swoim rodzicom o zamku trockim, legendach Litwy, pokazywali pamiątki, jakie przywieźli z tego pięknego miasta.

Odnowione: 19.10.17