Kącik klas początkowych

LAUREATA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEHGO 2-EJ EDYCJI „SERCEM ZAWSZE PRZY POLSCE”

Uczniowie klas początkowych Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu pt. „Sercem zawsze przy Polsce”. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich uczniów polskich placówek na terenie Litwy, Łotwy, Białorusi i Ukrainy. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na temat „Sercem zawsze przy Polsce” nawiązującej do Święta Niepodległości – 11 listopada. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunku wobec historii Polski i czynów bohaterów narodowych, kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki oraz doskonalenie umiejętności plastycznych.

Organizatorzy konkursu przyznali uczniowi  klasy 2-ej Tymoteuszowi Dadel 2 miejsce w I kategorii wiekowej.

We czwartek, 5 kwietnia w obecności dyrekcji Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach została osobiście wręczona nagroda przez prezesa Sowarzyszenia Traugutt Jacka Świsa.

Serdecznie gratulujemy uczniowi i życzymy dalszych sukcesów.

Odnowione: 25.04.18