PASOWANIE NA CZYTELNIKA

27 kwietnia bibliotekę szkolną  Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki odwiedzilli uczniowie klasy 1-ej. Przedtem dzieci obejrzały inscenizację pt. „Spotkanie z bajką”, którą specjalnie przygotowali uczniowie  aktywu bibliotecznego. Aktorami, którzy wcielili się w postacie z bajek, byli uczniowie klasy 2-4-ej. Podczas inscenizacji dzieci zaprezentowały najważniejsze zasady poszanowania książek, zachowywania się w bibliotece oraz zostały zapoznane z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Dzieci z uwagą obserwowały  szkolnych aktorów, po czym chętnie rozwiązywały czytelnicze zagadki.

Po obejrzeniu przedstawienia pierwszoklasisci również pokazali ciekawy występ i złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników przez dyrektora Zygmunta Jaświna dużą zakładką do książki.

Na pamiątkę tego wydarzenia nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, zakładki do książek, książeczki, kolorowanki oraz małe sówki wykonane z szyszek. Nie tylko pierwszoklasiści otrzymali prezenty. Zostały obdarowane również klasy 2-4 oraz grupa przygotowawcza książkami, które miały zachęcić uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej.

Na zakończenie dzieci chętnie wypożyczyły swoje pierwsze książeczki. Mamy nadzieję, że od tego dnia będzie coraz więcej czytelników w naszej szkolej bibliotece.

Odnowione: 08.05.18