Projekt : Tożsamość – Lokalność – Polskość

W ubiegłym tygodniu, we środę 7 listopada, nasze uczennice klas 6 i 7 (ogółem 6 osób) wzięły udział w warsztatach dziennikarskich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Traugutt.org.w ramach projektu Tożsamość – Lokalność – Polskość. Po zajęciach młodocianym  dziennikarkom dyrektor gimnazjum Zygmunt Jaświn udzielił wywiadu, który został opublikowany w Kurierze Wileńskim przez kierowniczkę warsztatów dziennikarkę Ilonę Lewandowską.

W  piątek zaś 9 listopada,jako ciąg dalszy projektu, mieliśmy zaszczyt gościć w gimnazjum uczniów i nauczycieli z Trąbek Wielkich(ok.23 km od Gdańska). Po obejrzeniu uroczystej akademii poświęconej 100 –leciu Niepodległości Polski nasi uczniowie i goście mieli okazję zapoznać się nie tylko przedstawiając prezentacje o ojczystych     miejscowościach,szkołach  i ich patronach, ale też poznali się bliżej przy herbacie próbując własnych wypieków. Po obiedzie goście zwiedzili okolice Kowalczuk, między  innymi pierwszy pomnik na Litwie św.Jana Pawła II i strażnicę Straży Ochrony Pograranicza w Kienie.

Pożegnaliśmy się w ciepłej atmosferze szczerze mając nadzieję na owocną dalszą współpracę. Z zacnymi gośćmi jeszcze mieliśmy okazję spotkać się 11 listopada w czasie uroczystości na Rossie.

Odnowione: 27.11.18