„Bajkowe Jasełka” w Gimnazjum im S.Moniuszki w Kowalczukach

„Nad stajenką gwiazdka świeci. Do stajenki idą dzieci. Idą dzieci w równych rządkach, niosą dary dla dzieciątka”.

W  Gimnazjum im.S.Moniuszki w Kowalczukach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne, w którym udział wzięli ks. proboszcz Jan Czerniawski, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Szczególną radość w tym okresie przeżywają najmłodsi. By wprowadzić w nastrój świąteczny uczniowie klas 1-4 przygotowali niespodziankę dla najbliższych. Wszystkich zgromadzonych na sali uczniów, rodziców i przybyłych gości powitali narratorzy, zachęcając do ponownego przeżycia radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W miłej i rodzinnej atmosferze spędzili piątkowe, przedświąteczne popołudnie  przedstawiając „Bajkowe Jasełka”.

Nowo narodzonemu Jezusowi, nad którym z największą miłością czuwała Najświętsza Maryja Panna i święty Józef, złożyły wizytę postacie z bajek i baśni. W tym wyjątkowym dniu: „…opuściły swoje baśnie i bajeczki i powędrowały prosto do szopeczki…”, by ofiarować Maleńkiemu różne dary i przekazać wszystkim pozytywne wartości. Świętą Rodzinę odwiedziły aniołki, pasterze, Trzej Królowie oraz bohaterowie znanych bajek niosąc dary dla Dzieciątka. Jak się okazało zarówno Smerfetka, Czerwony Kapturek, Calineczka a także Pinokio kochają święta. Każdy z nich, wraz z podarunkami, przyniósł cenne i pouczające wskazówki dotyczące dobrego zachowania, uczciwego postępowania czy szacunku i miłości wobec bliskich.
Mali artyści z dużym  zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, ,żeby najlepiej wypaść przed zaproszonymi  rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, Dyrekcją oraz uczniami klas starszych. Wspólny śpiew kolęd wprowadził wszystkich w uroczystą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
  Maluchy włożyły wiele serca w przygotowanie swojego występu. Widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Po przedstawieniu i wspólnym kolędowaniu ks. Jan Czerniawski  złożył bożonarodzeniowe życzenia wszystkim uczestniczącym w spotkaniu. Dyrektor Zygmunt Jaświn życzył wszystkim zdrowych i spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w   Nowym Roku.
 Przedstawienie wywołało wśród widzów wiele pozytywnych uczuć i emocji, wzruszyło, zachwyciło oraz rozbawiło.

Jasełkę przygotowała  nauczycielka religii Lila Spiridowicz  we współpracy z nauczycielkami klas początkowych. Nad oprawą muzyczną czuwał nauczyciel muzyki Stanisław Zajankowski, a dekoracje przygotowała nauczycielka technologii Teresa Narwojsz.

Nauczyciel metodyk religii Lila Spiridowicz

Odnowione: 27.12.18