Kącik klas początkowych

Dzień babci i dziadka

„Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje”

Gustaw Flaubert

Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone w styczniu Święto Babci i Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszego gimnazjum. Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 25 stycznia. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w mury naszego gimnazjum, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. W pięknie udekorowanej sali, przeistoczonej w bajkowy dom rodzinny, dzieci grupy przygotowawczej, uczniowie 1-4 klas wraz z Paniami od nauczania początkowego (G.Dadel, I. Fediuk, R. Trachimowicz, T. Ovsianik, A. Spiridowicz) i Panią od kółka tanecznego klas początkowych (G. Czereszniową) przedstawili  na wysokim  poziomie artystycznym, bajeczkę pod tytułem „Bajeczka ciepła jak maskoteczka”. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Na zakończenie jeden z Dziadków, w kilku ciepłych słowach podziękował Dzieciom, Nauczycielom i Dyrektorowi gimnazjum za pamięć, życzenia i przygotowany program.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Odnowione: 21.02.19