Kącik klas początkowych

SZCZĘŚLIWA „TRZYNASTKA”

13 lutego w Szkole – Centrum Wielofunkcyjnym w Mościszkach odbył się rejonowy konkurs ortograficzny czwartoklasistów „Piszę bez błędów”. Podczas konkursu uczniowie musieli napisać dyktando i zmierzyć się z tekstem na zrozumienie treści tekstu.

Przybyłych uczniów i nauczycieli serdecznie przywitał dyrektor placówki Waldemar Klimaszewski, a uczniowie szkoły zaśpiewali i zatańczyli.

W  konkursie tym brała udział uczennica 4 klasy naszego gimnazjum Kamila Gudanec (nauczycielka Teresa Owsianik). Przed wystąpieniem wylosowała sobie Nr. 13 i była bardzo zdziwiona, ponieważ liczba ta przynosi jej powodzenie.

I rzeczywiście, wyjazd był udany. W konkursie zdobyła III miejsce (wśród 23 uczestników)  i mamy nadzieję, że w przyszłości, gdy bardziej się przyłożymy do ortografii, zajmiemy lepsze miejsce.

Odnowione: 19.02.19