Kącik klas początkowych

Z SZAFY DZIADKÓW I KUFRA PRADZIADKÓW, CZYLI WĘDRÓWKA W ŚWIAT PRZESZŁOŚCI

„Co kryje kufer babci?”-  to projekt, w którym uczestniczyli dzieci grupy przygotowawczej , uczniowie klas 1-4 wraz z Paniami (G. Dadel, I. Fediuk, R. Trachimowicz, T. Owsianik, A. Spiridowicz).

Dla uczniów  4 klasy  24 stycznia to był niezwykły  dzień, to dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.

Co robił dziadek, kiedy nie było światła? W jaki sposób babcia prała ubrania? Jak uczyli się dziadkowie? Jak spędzali zimowe wieczory, gdy nie było komputerów? Na te i inne pytania można było znaleźć odpowiedź podczas spotkania z babcią Magdaleny, która opowiedziała jak dawniej wyglądało życie ludzi i jakie panowały obyczaje. Wielką atrakcją była prezentacja przedmiotów codziennego użytku: stare żelazka, tary – pralki, urządzenia do ważenia, wyszywane maskotki naścienne oraz inne przedmioty gospodarstwa domowego.

Super zajęcia! Wspaniała zabawa! Zajęcie było nietradycyjne, bardzo ciekawe. Uczniowie pogłębili wiedzę o życiu i obyczajach pradziadków.

A na koniec magiczny pociąg przejechał pomiędzy urządzoną na stolikach w korytarzu wystawą  prac „Z kufra Babci“. Na wystawie były przedstawione prace dziadków, pradziadków zebrane przez dzieci grupy przygotowawczej oraz  uczniów klas 1-4.

Odnowione: 26.02.19