Kącik klas początkowych

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

W sobotę, 9 marca 2019 r. W Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach odbył się Dzień Otwartych Drzwi.

Na początku klasa 2 oraz zerówkowicze przywitali wszystkich mile i serdecznie, zaśpiewali piosenkę. Dyrektor Zygmunt Jaświn zaprezentował gościom ofertę edukacyjną placówki. Po przemówieniu dyrektora znów na scenę wróciły dzieciaki. Deklamowały wiersze w różnych językach o naszym gimnazjum, że nasza szkoła jest wesoła, że chętnych nie brakuje, że każdy młody człowiek dobrze się tu czuje. Nie zabrakło również piosenek o nas, o tym, że gimnazjum to jedna rodzinka, mały czy duży chłopak czy dziewczynka. Piękny taniec zaprezentowała klasa 4 pod kierownictwem  p.Grażyny Czereszniowej. Uczniowie z klasy 1-szej zadeklamowali wiersz w języku litewskim oraz zaprezentowali piosenkę połączoną z tańcem.  Wszystkim paniom i dziewczynkom  złożono życzenia z okazji 8 marca. Dzieci z klasy 3-ej pokazały krótką pantomimę.

W naszym gimnazjum uczniowie zdobywają wiedzę, uczą się, a także tańczą, śpiewają,  grają na różnych instrumentach.   I tego dnia nie zabrakło zabawy przy instrumencie- perkusji, którą zaprezentował uczeń klasy II gimnazjalnej Rafał Szypkowski.

Później uczniowie klasy IV gimnazjalnej zaśpiewali skoczną piosenkę, przy której goście świetnie się bawili.

Po koncercie uczniowie klasy III gimnazjalnej w przebranych strojach  zatańczyli z maluchami tańce „A ram sam sam”, „Kaczuszki”, a potem ozdobili piękne wiosenne słoneczka, które dzieci mogły zabrać do domu.

Na zakończenie, jak już się stało tradycją,  prezenty i poczęstunek.

Na szkolnym korytarzu można było też obejrzeć wystawę prac uczniów klas początkowych o tematyce wiosennej. Imprezę przygotowały nauczycielki klas początkowych, zerówki, pani od tanców, a nad całością czuwała wicedyrektor Renata Krasowska.  Za to wszystkim bardzo dziękujemy.

Liczymy na to, że ze wszystkimi, którzy przybyli tego dnia do naszego gimnazjum, spotkamy się ponownie we wrześniu.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie do naszej placówki, za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia we wrześniu.

Odnowione: 19.03.19