Kącik klas początkowych

STREFOWY KONKURS RECYTATORSKI „ŚWIĘTO POEZJI”

6 marca w gimnazjum odbył się konkurs „Święto Poezji ”. Uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych – grupa przygotowawcza, klasy 1-2,  klasy 3-4 ze Szkóły Podstawowej w Szumsku, Szkoły Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie, Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach i  Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach.

Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie – Agata  Romejko (0 klasa, naucz. G. Dadel), Paula Jabłonska (2 klasa, naucz. R. Trachimowicz) i Justina Daraszkiewicz (4 klasa, naucz. T. Owsianik).

Wystąpienia oceniała komisja składająca się z 4 osób na czele z kierowniczką grupy metodycznej klas początkowych T. Owsianik.

Wszyscy konkursanci wykazali się wspaniałą recytacją i dużą odwagą, pokonując swoją nieśmiałość.

Wśród uczestników najlepszymi okazali się :

Damian Mazajło ( grupa przygotowawcza Szkoła Podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakienie, naucz. I. Korwel),

Adriana Korwel ( klasa 1, Szkoła Podstawowa im. Czesława Miłosza w Pakienie, naucz. I. Korwel),

Justina Daraszkiewicz (klasa 4, Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach, naucz. T. Owsianik).

Zwycięzcom życzymy  udanego występu na rejonowym konkursie recytatorskim 14 marca w Szkole Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie , gdzie będą bronili honoru swoich szkół.

Dziękujemy nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem uczniów do konkursu.

Odnowione: 21.03.19