,, Ziemia-planeta miłości ’’

Dzień Ziemi obchodzony 20 marca to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów w naszym gimnazjum Dnia Ziemi  pod  hasłem ,,Ziemia-planeta miłości’’Z  tej okazji  uczniowie klasy VII pod opieką  starszego  nauczyciela  biologii pani Marii Gierasimowicz przedstawili  prezentację ,,Las wita nas”. W ten sposób uświadomili nam, jakie znaczenie ma przyroda i ochrona środowiska dla życia człowieka. Wyjaśnili pojęcia: las, przyroda, ochrona środowiska, zwierzęta chronione. Zwrócili uwagę na lecznicze wartości ziół rosnących na polach i łąkach. Podpowiadali swoim kolegom i koleżankom, w jaki sposób powinni chronić przyrodę.W ten  dzień w  klasie IV odbyła się nietradycyjna lekcja przyrody poza murami gimnazjum. Zabawa i rywalizacja pozwoliła uczniom  zapoznać się z procesami zmian klimatycznych i ich skutkami, uświadomić zagrożnie dla  naszej  planety , jakie niesie człowiek. Uczniowie klas I-IV gimnazjalnych oglądali  i omawiali  filmy  edukacyjne z ekologii. Mamy nadzieję, że Dzień Ziemi o tematyce ,,Ziemia-planeta miłości’’  minął ciekawie i korzystnie.

Odnowione: 02.04.19