Pasowanie na czytelnika

Do tradycji Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach należy uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej.

Podczas tegorocznego pasowania, które odbyło się 12 kwietnia, uczniowie klasy pierwszej po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.

Święto rozpoczęło się w auli gimnazjum od krótkiego przedstawienia „Strajk postaci bajkowych”, które dla zgromadzonych gości przedstawili uczniowie klasy 2-4-tej. Po przedstawieniu uczniowie klasy pierwszej deklamowali wiersze o bibliotece i książkach, obiecali, że zawsze będą dbać o swoje książki i szanować je.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez uczniów klasy pierwszej oraz pasowanie ogromną zakładką do książki każdego pierwszaka przez  dyrektora Zygmunta Jaświna.

Na pamiątkę  nowi mali czytelnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Słodką niespodziankę za swój trud w przygotowaniu przedstawienia otrzymali także uczniowie klasy 2-4-tej.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było pierwsze wypożyczenie książki. Moment ten wywołał radość na twarzach pierwszaków.

Odnowione: 17.04.19