EDUKACYJNO-POZNAWCZA WYCIECZKA NA WIEŻĘ TELEWIZYJNĄ W WILNIE

5 czerwca rodzice  wraz z wychowawczynią Teresą Owsianik organizowali dla uczniów klasy 4 wycieczkę na wieżę telewizyjną w Wilnie.

Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z konstrukcją najwyższego budynku na Litwie, w którym znajduje się centrum radiowe i telewizyjne, a także restauracja „Paukščių takas”. Z restauracji znajdującej się na wysokości 165 m podziwiali panoramę Wilna. Wszyscy byli zachwyceni pięknym widokiem. Tu zostali poczęstowani gorącymi posiłkami i słodkim napojem.

W wieży telewizyjnej oglądaliśmy Historyczny Park Anten. Również oglądaliśmy pomnik wzniesiony na cześć obrońców wieży telewizyjnej. To symbol niepodległości – kobieta ze wzniesionymi ku niebu rękami stojąca na ogromnym dzwonie. Miło było przejść obok i obejrzeć go z bliska.

Opiekę nad uczniami pełniły – wychowawczyni Teresa Owsianik oraz rodzice Alicja Daraszkiewicz, Edyta Gudanec, Swietłana Lobowkina i Regina Jarosz.

Uczniowie wrócili weseli i zadowoleni z nową wiedzą i nowymi wrażeniami

.Jesteśmy bardzo wdzięczni rodzicom za taką wspaniałą wycieczkę!

Odnowione: 17.06.19