Dlaczego czytam książki?

Z okazji międzynarodowego dnia książki dla dzieci przy bibliotece 1 – 5 kwietnia  wisiał plakat. Uczniowie na serduszkach przyklejonych na plakacie mogli napisać, dlaczego warto czytać książki. Wpisy były różne. Ucziowie pisali: czytamy książki, bo możemy poznać życie; czytamy książki, aby wiedzieć, co jest w świecie; gdy otworzysz książkę, poznasz świat pełen sekretów; lubimy czytać książki!; kto czyta, ten jest mądry; czytamy książki, aby się czegoś dowiedzieć; im więcej czytasz, tym więcej rozumiesz; czytam książki, bo są ciekawe; czytaj książki, bo książki, to ojczysta mowa; czytanie jest dobrą rzeczą. Swoją wypowiedzią uczniowie też zachęcali do czytania innych, którzy jeszcze nie znależli radości w czytaniu dobrej lektury.

Odnowione: 17.06.19