Jesień w przyrodzie i sercu

Jesień w przyrodzie i sercu – to  tytuł  zintegrowanej lekcji  technologii oraz języka litewskiego i literatury. Uczniowie klasy IIG podczas lekcji języka litewskiego i literatury  z nauczycielką metodyk Weroniką Karkienie wyszukali cytaty o jesiennej przyrodzie, które  wzruszyły, nie zostawiły obojętnym  żadnego z  uczestników lekcji. Wybrane cytaty zredagowano i ozdobiono pięknyni oprawami na lekcji technologii  przy pomocy  pani Teresy Narwojsz starszego  nauczyciela technologii. Poprzez wyobraźnię, za pomocą materiałów przyrodniczych  młodzież przedstawiła  wybrane cytaty jako twory fantazji. Od dnia 23 października rezultat  zintegrowanej lekcji  można obserwować  przy wejściu do gimazjum na tablicy informacyjnej. Zapraszamy do obejrzenia!!!

Wielkie sprzątanie na Rossie

Na wileńskiej Rossie i cmentarzu Bernardyńskim znajduje się dużo zaniedbanych grobów. Nie pozwolimy, aby zostały one zapomniane. 25 października klasa IIG  z  wychowawczynią Teresą Narwojsz wzięła udział w jesiennej akcji ,,Wielkie sprzątanie starych wileńskich nekropoli”, by wspólnie pielęgnować tę wieloletnią tradycję. Cieszymy się, że możemy dołączyć  do tak pięknej inicjatywy.

Mundurek gimnazjalny

Mundurek podkreśla elitarność gimnazjum. Uczniowie noszący go z dumą, reklamują swoją przynależność do wybranej społeczności szkolnej . Jednocześnie  mundurki pomagają uczniom pokonać  problemy, ponieważ  mają wyczucie  poparcia i przynależności do społeczności gimnazjalnej . Oto w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2018-2019 było 25 uczniów, którzy prawie codzennie uczęszczali do gimnazjum w mundurkach. W nagrodę dla nich były zorganizowane wycieczki : 8 października  dla klas 6-8 do ,,Megazony” oraz 11 października dla klas II-IIIG do multikina. Dziękujemy uczniom za reprezentację gimnazjum!!!

Projekt ,,Artystyczny obraz Polski i Litwy” w Opolu

W dniach 1-7 lipca 2019r. 10 uczniów z Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach wraz z opiekunami Teresą Narwojsz oraz Anną Borkowską  oraz 10 osób młodzieży z Hufca Pracy w Opolu wraz z opiekunami Robertem Mielcarek oraz Agatą wzięli udział w projekcie ,,Artystycznyobraz Polski i Litwy’’ w Opolu.

W czasie warsztatów młodzież poznała teorię dotyczącą barw oraz różnorodnych technik, które zostały w sposób praktyczny wykorzystane podczas zajęć.

W hotelu Mercure w Opolu odbył się wernisaż wystawy, prezentującej prace artystyczne uczestników polsko-litewskiej wymiany młodzieży, realizowanej przez podopiecznych Hufca Pracy w Opolu oraz uczniów Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach na Litwie. Składamy szczere podziękowania dla organizatorów projektu z Polski, za mile i pożytecznie spędzony czas. Rezultatem pracy jest katalog, który można obejrzeć niżej.

Odnowione: 05.11.19