Lekcja edukacyjna chemii i biologii „Naukowiec“

Dnia 21 października w naszym gimnazjum odbyła się  lekcja edukacyjna chemii i biologii pod nazwą „Naukowiec”. Tę lekcję zorganizowały dyrektor gimnazjum Anna Borkowskaja,  starszy nauczyciel chemii Krystyna Sławińska oraz starszy nauczyciel biologii Maria Gierasimowicz. Lekcja edukacyjna była finansowana ze środków  „Paszportu kulturalnego”. Podczas dwugodzinnego zajęcia uczniowie doświadczyli nowych odkryć naukowych, rozwinęli kreatywność i ciekawość. Uczniowie nauczyli się robić magiczną lawę, gasić ogień bez wody, eksperymentowali z suchym lodem oraz wykonywali eksperymenty  „płonących rąk”. Uczniowie byli pod wrażeniem eksperymentów i nowych odkryć naukowych,  poznali dużo ciekawostek. Lekcję  przeprowadził doświadczony, wesoły i dowcipny specjalista Witalij.

Odnowione: 21.10.20