Kącik klas początkowych

„ŚLUBUJEMY“

13 listopada pierwszoklasiści mieli ważne święto, czyli „Pasowanie na ucznia klasy 1”. Święto odbyło się w niezwykłej atmosferze, ponieważ w związku z pandemią, rodzice nie mieli możliwości bycia w tak ważnej chwili, ze swoimi pociechami. Na uroczystość była zaproszona szanowna pani dyrektor Anna Borkowskaja. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego wykazali swoją wiedzę i umiejętności, zdobyte podczas tych pierwszych miesięcy nauki w szkole. Okazało się, że pierwszacy potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, a także wspaniale ćwiczą podczas zajęć.

W niezwykłej atmosferze pierwszacy ślubowali  należycie wypełniać obowiązki ucznia, wzorowo zachowywać się podczas lekcji i w wolnym czasie, szanować nauczycieli i rodziców,  być pilnymi i wzorowymi uczniami. Pani dyrektor Anna Borkowskaja, dotykając magicznym ołówkiem do ramienia każdego pierwszoklasisty, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę o ślubowaniu cała klasa otrzymała dyplomy, prezenty. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia.

Kochanym pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Odnowione: 13.11.20