Gimnazija,  Sport

Republikański projekt ,,Sveikatiada“. Konkurs „Śniadanie jest ważne!“

Uczniowie klas 5–IVG wzięli udział w republikańskim projekcie ,,Sveikatiada“, który trwał w dniach 26 listopada – 22 stycznia.

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, ponieważ to ono daje nam moc do działania. Bez niego czujemy się osłabieni i zmęczeni, a poranek wydaje się być znacznie trudniejszy niż mógłby być! Zjedzenie czegoś rano poprawia nam także nastrój i myślenie, dzięki czemu jesteśmy fizycznie aktywni.

Celem projektu było promowanie zdrowego śniadania i aktywności fizycznej.

Przez cały ten okres uczniowie chętnie brali udział w przedsięwzięciach. Wszystkie prace wykonywali bardzo sumiennie. Moniuszkowcy układali piramidę zdrowego jedzenia, planowali jadłospis na tydzień, rysowali potrawy śniadaniowe, robili wycinanki, nagrywali filmiki o zdrowym śniadaniu, które były połączone z aktywnością fizyczną, robili zdjęcia swego śniadania oraz  całej rodziny.  Różnorodne prace cieszyły oko precyzją wykonania, fantazją oraz pomysłowością, były bardzo pomysłowe i wyróżniały się twórczą nutką.

Biorąc pod uwagę wszystkie korzyści wynikające ze spożywania śniadań, szczególnie te dotyczące wpływu na funkcjonowanie naszego mózgu, uczniowie z całą odpowiedzialnością mogą powiedzieć, że właściwie skomponowane śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia  i nie powinno być pomijane.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w projekcie i jesteśmy pewni, że uczestniczenie w nim przyniesie wiele korzyści i pozytywnych emocji . Aktywnie będziemy propagować zdrowy przepis na pierwszy posiłek dnia oraz aktywność fizyczną w życiu.  Bardzo dziękujemy  dzieciom jak i rodzicom za zaangażowanie w projekcie.

Starsza nauczycielka od wychowania fizycznego Anna Czerniawska i

starsza nauczycielka od technologii Teresa Narwojsz