Kącik klas początkowych

„Dziś dzień niezwykły, każdy ci powie…”

Dzień 24 listopada był szczególnie ważny dla najmłodszych uczniów Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Na uroczystość  licznie przybyli: kierownictwo gimnazjum, rodzice, dziadkowie, uczniowie klas 0-5, wychowawcy. Pierwszacy  przygotowali z tej okazji program artystyczny, w czasie którego z ogromnym przejęciem  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze ślubowali oni być dobrymi uczniami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Dyrektora gimnazjum. Dyrektor gimnazjum – Pan Zygmunt Jaświn poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka, „zamieniał“ go w prawdziwego ucznia.

Jako pamiątki z uroczystości uczniowie otrzymali dyplom, znaczek, pierwszy ważny dokument – legitymację szkolnę oraz grę dydaktyczną „Mały Polak“, która została sprezentowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Dodatkowe wsparcie szkolnictwa polskiego na Litwie i Łotwie w 2016 r.“

Rodzice pierwszoklasistów przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.

Życzymy Pierwszakom, by każdy dzień w naszym gimnazjum dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.

Odnowione: 01.12.16