Kącik klas początkowych,  Imprezy

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

Przekroczenie progu szkoły dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Aby proces adaptacji dziecka w szkole był miłym przeżyciem, już kolejny raz zorganizowaliśmy „Dzień Otwartych Drzwi”, który odbył się 25 lutego bieżącego roku.  Impreza rozpoczęła się od brawurowego występu uczniów  naszego gimnazjum. Mali artyści przyciągnęli uwagę publiczności nie tylko recytacją ,  śpiewem, lecz także skocznymi tańcami.

Następnie wszyscy chętnie się bawili w sali sportowej, wykonując różne ćwiczenia akrobatyczne oraz brali aktywny udział w sztafetach.

Przybyli goście mieli też okazję zwiedzić gimnazjum, poznać bliżej ofertę edukacyjną, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz dowiedzieć się, jak wygląda dzień w szkole.

Pan dyrektor przedstawił atuty naszego gimnazjum takie jak: indywidualizacja pracy z dzieckiem , rodzinna atmosfera, wykwalifikowana kadra, przestronne i dobrze wyposażone pracownie.

Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć wystawę prac uczniów o tematyce zimowej, którą przygotowali uczniowie klas początkowych.

Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek i udało się na słodki poczęstunek.

Tego dnia w gimnazjum było wesoło i kolorowo. Z uśmiechniętych min dzieci można zatem wnioskować, że im się spodobało.

Do miłego spotkania we wrześniu!

Odnowione: 20.03.17