Imprezy

WYCIECZKA DO BOREJKOWSZCZYZNY

28 września polonistki gimnazjum Regina Jaświn i Łucja Podworska organizowały wycieczkę do Borejkowszczyzny.

Uczniowie klas 7, 8 i I G  siedząc w autobusie podziwiali malownicze okolice Wileńszczyzny. Wreszcie uroczy i jednocześnie skromny dworek Władysława Syrokomli, w którym obecnie mieści się muzeum poety.

Wielu ciekawych rzeczy dowiedziała się młodzież podczas zwiedzania ekspozycji, że poeta mieszkał tam w latach 1853-1861, że to najowocniejsze lata pracy twórcy (napisał 24 utwory), że między innymi odwiedzał go tutaj niejednokrotnie Stanisław Moniuszko, patron naszego gimnazjum.

A ileż satysfakcji dała lekcja kaligrafii. Śmiech, krzywe literki… I wreszcie własnoręcznie podpisana pismem kaligraficznym kartki.

Bibliotekarka gimnazjum Grażyna Dadel zrobiła mnóstwo ciekawych zdjęć. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do Kowalczuk.

Odnowione: 29.09.16