Kącik klas początkowych

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI

W sobotę, 17 marca 2018 r. w Gimnazjum im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach po raz kolejny odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Cieszył się on wielkim zaiteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Tego dnia placówka naprawdę tętniła życiem.

Na początku spotkania  dyrektor gimnazjum Zygmunt Jaświn serdecznie przywitał wszystkich gości, zaprezentował ofertę edukacyjną placówki. Wicedyrektor  Renata Krasowska przedstawiła prezentację multimedialną z życia gimnazjum.

W tym dniu w naszym gimnazjum na gości czekało wiele atrakcji, które miały przybliżyć odwiedzającym bogatą ofertę edukacyjną oraz zaprezentować bazę dydaktyczną  gimnazjum. Dla gości przygotowano program artystyczny, podczas którego uczniowie klasy 1-4 oraz maluchy z grupy przygotowawczej mieli okazję wykazać swoje zdolności muzyczne i aktorskie.

Na początku dzieciaki grupy przygotowawczej i uczniowie klasy 1-ej przywitali wszystkich piosenką „Witajcie w naszej bajce” i zaprosili na obejrzenie bajki pod tytułem „O biednym wilku i przebiegłym zielonym kapturku”, gdzie każdy mógł się poczuć jak w bajce.

Nie zabrakło również pokazów tańca, oraz scenek w języku angielskim.

Całość imprezy przygotowały nauczycielki klas początkowych, zerówki, pani od wychowania fizycznego, tańców oraz panie od języka angielskiego. Występ uczestników koncertu został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie odbyła się wspólna zabawa w sali sportowej, gdzie każde dziecko mogło przez chwilę się zrelaksować.

Były również zajęcia plastyczne zorganizowane przez harcerzy – dzieci rysowały wagoniki,  którymi chciałyby wyruszyć w podróż do naszego gimnazjum.

Było kolorowo i bardzo radośnie, wszyscy bawili się wyśmienicie. Na pamiątkę pobytu w naszym gimnazjum dzieci otrzymałyprezenty i słodycze. Zakończenie spotkania uwieńczył słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło niespodzianki, a był to tort z fajerwerkami.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że wspólne działania i zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów przełożyło się na wspólny sukces. Liczymy na to, że ze wszystkimi, którzy przybyli tego dnia do naszego gimnazjum, spotkamy się ponownie we wrześniu.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie do naszej placówki, za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia we wrześniu.

Odnowione: 28.03.18