Kącik klas początkowych

POZNAWCZA WYCIECZKA DO WILNA

7 października dzieci grupy przygotowawczej oraz uczniowie klas 1-4  gimnazjum mieli nietradycyjny dzień. Na czele z  wychowawczyniami wyruszyli oni na wycieczkę poznawczą do Wilna. Celem było zwiedzenie Muzeum Kolejnictwa, które od niedawna mieści się w gmachu dworca kolejowego. W muzeum uczniowie obejrzeli ekspozycje przedstawiające historię kolejnictwa na Litwie. Poznaliśmy, jak się remontuje pociągi, kto i w jaki sposób zmienia kierunek ich jazdy.

Następnie odwiedziliśmy Mini-Zoo w Kolonii Wileńskiej. Na łonie natury, w otoczeniu zwierząt, bardzo miło spędziliśmy czas.  Następnie udaliśmy się na obiad do McDonalds’u. Po południu wróciliśmy do szkoły chociaż zmęczeni,ale zadowoleni i z bagażem rozmaitej wiedzy.

Odnowione: 11.10.16